"Agro Dairy" şirkəti fəaliyyətinin 10 illik yubileyini qeyd edib
"Agro Dairy" şirkəti ölkədə ərzaq təhlükəsizliyinin təmin olunması və müvafiq dövlət proqramlarının icrası zərurətindən irəli gələrək 2014-cü ilin sonunda təsis edilib, 2015-ci ildən etibarən fəaliyyətə başlayıb. Hazırda 14 ixtisaslaşmış müəssisəni özündə birləşdirən şirkət bu əlamətdar günü əməkdaşlarının iştirakı ilə təşkil olunan xüsusi tədbirlə qeyd edib.
Yubiley tədbirinə açılış nitqi ilə başlayan şirkətin Baş icraçı direktoru Niyazi Əmirbəyov bütün qonaqları salamlayaraq bildirib:
"Agro Dairy" olaraq 10 il əvvəl fəaliyyətə başladığımız ilk gündən etibarən regionlarda istifadəsiz qalmış torpaq sahələrini bərpa edərək onları kənd təsərrüfatı üçün yararlı və yüksək məhsuldarlığa malik ərazilərə çevirməyə nail olmuşuq. Şirkətimiz yerli fermerlərin yüksək məhsuldarlığa malik və stres amillərinə davamlı toxumlara olan ehtiyacını qarşılayaraq, onlara birinci reproduksiyalı və sertifikatlaşdırılmış toxumlar təqdim etməklə daim dəstək göstərir. İllər öncə 100 nəfərə yaxın əməkdaşla başladığımız bu yolda bu gün artıq 3000 nəfərlik böyük bir komandaya çevrilmişik. Bu göstəricilər sübut edir ki, qarşıdakı illərdə sürətlə böyüyəcək və fəaliyyət sahəmizi daha da genişləndirəcəyik.
Ən böyük məmnuniyyətimiz odur ki, missiyamız, strategiyamız və hədəflərimiz Azərbaycanın və regionun ərzaq təhlükəsizliyinin təmin olunmasına yönəlib. İnanırıq ki, əməkdaşlarımızın səyi və partnyorlarımızla birgə atdığımız addımlar nəticəsində bu hədəflərə uğurla nail olacağıq."
Daha sonra Niyazi Əmirbəyov çıxış üçün "PASHA Holding"in Baş icraçı direktoru Cəlal Qasımova söz verib. Cəlal Qasımov "Agro Dairy" kollektivini 10 illik yubiley münasibətilə təbrik edərək bildirib ki, bu gün iqtisadi qeyri-müəyyənliklər, bazar rəqabətinin artması və xüsusilə təbiət amillərindən asılı olan bir sahədə fəaliyyət göstərərək 10 illik inkişaf yolunu uğurla keçmək və bu yubileyi qeyd etmək olduqca önəmli və dəyərli hadisədir.
O qeyd edib ki, bu illər ərzində göstərilən birgə əmək nəticəsində bu gün ölkənin aparıcı kənd təsərrüfatı şirkətlərindən birinin yubileyinə şahidlik etmək hər birimiz üçün böyük qürur mənbəyidir. "Agro Dairy" artıq 10 ildir ki, Azərbaycanın kənd təsərrüfatı sahəsində davamlı inkişafın əsas aparıcı qüvvələrindən biri kimi mühüm rol oynayır.
Şirkəti təbrik edən fəxri qonaqlar çıxışlarını yekunlaşdırdıqdan sonra "Agro Dairy" şirkəti yarandığı gündən 10 illik fəaliyyəti dövründə çalışan əməkdaşlar xüsusi nominasiyalarla təltif olunublar.
Rəsmi hissənin başa çatması ilə proqram musiqili çıxışlar, rəqslər və əyləncəli oyunlarla davam edib.

Founded in late 2014 in response to the growing need to strengthen national food security and support state programs, "Agro Dairy" began operations in 2015. Today, the company unites 14 specialized enterprises and marked its 10th anniversary with a special celebration attended by employees and distinguished guests.
Opening the ceremony, Chief Executive Officer of "Agro Dairy," Niyazi Amirbayov, welcomed participants and stated:
"Since our very first day a decade ago, we have worked to restore idle lands across the regions and transform them into fertile, high-yielding farmland. By supplying farmers with certified, first-generation seeds resilient to stress factors, we have continuously supported the development of local agriculture. What started with a team of around 100 employees has today grown into a strong workforce of 3,000. These milestones prove that in the years ahead, we will continue to grow rapidly and further expand our activities.
What brings us the greatest satisfaction is that our mission, strategy, and goals remain fully aligned with ensuring food security for Azerbaijan and the wider region. With the dedication of our employees and the support of our partners, we are confident in our ability to achieve these ambitions."
Addressing the audience, CEO of PASHA Holding, Jalal Gasimov, congratulated the "Agro Dairy" team on this milestone:
"In a sector so dependent on natural conditions, achieving 10 years of steady growth amid global economic uncertainty and increasing market competition is a remarkable accomplishment. Thanks to years of collective effort, we are proud to celebrate the anniversary of one of Azerbaijan’s leading agricultural companies. For the past decade, 'Agro Dairy' has been among the driving forces of sustainable growth in the country’s agricultural sector."
The event also featured a special awards ceremony honoring employees who have made outstanding contributions during the company’s 10-year journey. The official program concluded with performances, music, and entertainment.