“Agro Dairy” Oğuzda keçirilən Aqrar Biznes Festivalında təmsil olunub
“Agro Dairy” şirkəti Oğuz rayonunda təşkil olunan Aqrar Biznes Festivalı və Toxum sərgi-satış yarmarkasında yüksək keyfiyyətli toxum sortları ilə iştirak edib.
Festival çərçivəsində payızlıq dənli bitkilərin əkini üçün yüksək reproduksiyalı və sertifikatlı toxumlar, eləcə də buğda və arpa sortları, kənd təsərrüfatı texnikası, innovativ suvarma texnologiyaları və digər yeniliklər ziyarətçilərə təqdim olunub.
“Agro Dairy”nin mütəxəssisləri festival iştirakçılarına, xüsusilə fermerlərə sertifikatlı toxumların üstünlükləri, onların torpaq-iqlim şəraitinə uyğun seçilməsi və düzgün tətbiqi ilə bağlı ətraflı və faydalı məlumatlar veriblər.

“Agro Dairy” Participated in the Agribusiness Festival in Oghuz
“Agro Dairy” was represented at the Agribusiness Festival and Seed Exhibition-Fair held in the Oghuz district, showcasing its high-quality seed varieties.
The festival featured high-reproduction and certified seeds for autumn cereal planting, as well as wheat and barley varieties, agricultural machinery, innovative irrigation technologies, and other advancements in the agrarian sector.
“Agro Dairy” specialists provided visitors, particularly farmers, with detailed and practical information about the advantages of certified seeds, their selection based on soil and climate conditions, and their proper application for improved productivity and sustainability.